Træningstider

 
Fra august 2017
    
Dag VandTid Dryland Hold Træner Sted
Mandag
 
 
 
 
  
06.00 - 07.30
15.45 - 17.15
17.15 - 18.30
18.30 - 20.30
20.30 - 21.30
 
05.40 - 06.00
17.15 - 18.15
16.15 - 17.15
17.30 - 18.30


Elite
K2
K3
RC
Masters
 
JB
MD/ESH
MD/LHN
BKP
?
 
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole *
Søndre skole 
 
Tirsdag
 
 
  
 
 
06.00 - 07.30
15.45 - 17.45
17.45 - 19.00
19.00 - 20.30
19.00 - 20.00
 
05.40 - 06.00
Fitness
16.45 - 17.45
18.00 - 19.00
18.55 - 19.10
  
K2/Elite
Elite
K3
K2
RC
 
MD/JB
JB
MD/ESH
MD/LHN
JB
 
Søndre skole **
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
Gym skolen ***
 
Onsdag
  
 
06.00 - 07.30
17.30 - 18.30
 
05.40 - 06.00
16.30 - 17.30
 
Elite
Talent
 
JB
LHN/CHA
 
Søndre skole
Søndre skole
 
Torsdag
 
 
 
 
 
06.00 - 07.30
07.15 - 09.00
16.45 - 18.15
18.30 - 20.30
20.30 - 22.00
 
05.40 - 06.00
07.00 - 07.15
18.15 - 19.00
Fitness
 
 
K2(udv. RC)
Viborg Elite
RC
Elite
Masters
 
MD
MD
BKP
?
?
 
Søndre skole
Søndre skole
Viborg Svømmehal
Søndre skole
Søndre skole
 
Fredag 
  
 
 
 
06.00 - 07.30
16.00 - 17.00
17.00 - 18.30
18.30 - 20.00
 
05.40 - 06.00
15.30 - 16.00
16.20 - 17.00
17.30 - 18.30
 
Elite
K3
Elite
K2
 
JB
MD
JB
MD
 
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole 
 
Lørdag
(Uge
33-39) 
 
 
 
06.50 - 09.00
09.00 - 10.00
10.00 - 11.30
11.30 - 12.30
12.30 - 14.30
 
09.00 - 10.00
08.00 - 09.00
09.00 - 10.00
10.30 - 11.30
11.30 - 12.30
 
Elite
Talent
K3
RC
K2
 
JB
LHN/CHA
MD
BKP
MD
 
Søndre skole ****
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
 
Lørdag
(Uge
40-51)
 
 
06.50 - 09.00
09.00 - 10.00
11.00 - 12.30
12.30 - 13.30
13.30 - 15.30
09.00 - 10.00
08.00 - 09.00
10.00 - 11.00
11.30 - 12.30
12.30 - 13.30
Elite
Talent
K3
RC
K2
JB
LHN/CHA
MD
BKP
MD
Søndre skole ****
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
Søndre skole
 Husk tøj til dryland, gode indendørssko og mellemmåltid
 
* Dryland i forhallen
** Kun udvalgte K2-svømmere, som får besked af MD
*** Udstrækning efter vandtid
**** Opvarmning/udstrækning på land før vand
 
Initialer Navn Mobil
JB Jens Berthelsen 20 76 10 90
MD Mia Duedahl 30 27 20 88
BP Betina K. Pedersen 28 57 04 35
LHN Lærke H. Nehmdahl 60 83 89 10
ESB Emma Sofie Hestbech 24 40 62 65
CHA Christian Houe Andersen 30 44 61 10
 
Viborg Svømmeklub | Asmildvej 3A, 8800 Viborg  | Tlf.: 20960420 | viborgsvommeklub@gmail.com